Klienci

Media o nas

Proces tłumaczenia krok po kroku

Wycena

Wypełniasz formularz i otrzymujesz wycenę do opłacenia.

Instytucję i firmy mają opcję płatności odroczonej.

Tłumaczenie

przez zweryfikowanego tłumacza z pomocą narzędzi CAT, które zachowują formatowanie.

Weryfikacja

Tłumaczenie zostanie zweryfikowane przez drugiego tłumacza.

Przy tłumaczeniu treści, które docelowo mają zostać opublikowane, sugerujemy skorzystanie z dodatkowej opcji korekty native speakera.


Native speaker jest nie tylko rodzimym użytkownikiem danego języka, ale również doskonale zna realia i zwyczaje panujące w danym kraju i na pewno zadba o to, aby wszelkie niuanse językowe brzmiały naturalnie.

Akceptacja

Tłumaczenie zostaję wysłane do klienta do akceptacji.

Wycena

Wypełniasz formularz i otrzymujesz wycenę do opłacenia.

Instytucję i firmy mają opcję płatności odroczonej.

Tłumaczenie

przez zweryfikowanego tłumacza z pomocą narzędzi CAT, które zachowują formatowanie.

Korekta native speakera *

Przy tłumaczeniu treści, które docelowo mają zostać opublikowane, sugerujemy skorzystanie z dodatkowej opcji korekty native speakera.


Native speaker jest nie tylko rodzimym użytkownikiem danego języka, ale również doskonale zna realia i zwyczaje panujące w danym kraju i na pewno zadba o to, aby wszelkie niuanse językowe brzmiały naturalnie.

Akceptacja

Tłumaczenie zostaję wysłane do klienta do akceptacji.

Masz pytania? Zamów darmowe konsultacje

Zostaw numer, oddzwonimy nawet w 15 minut i sprawdzimy, czy możemy Ci pomóc.

Klikając „WYŚLIJ” akceptujesz politykę prywatności

Do kiedy można wnosić uwagi? 3-miesięczna gwarancja

Chociaż przy każdym zleceniu zobowiązujemy się do najwyżej staranności, idziemy o krok dalej. Gwarantujemy, że w przypadku wskazania zasadnych błędów, dokonamy bezpłatnej korekty zlecenia.

Realizacja tłumaczenia a CAT

i zachowanie formatowania

Przygotowanie pliku

Dodać powyżej: Jeśli plikiem źródłowym jest Word, wtedy zachowujemy jego formatowanie w 100%. Do nieedytowalnych grafik na życzenie klienta tworzymy legendy.


Jeśli plikiem źródłowy jest PDF, to dokonujemy jego konwersji na plik Word zachowując formatowanie w 90%. *

* Usługa konwersji OCR dodatkowo płatna.

Tłumaczenie a CAT

Nasi tłumacze korzystają z narzędzi CAT przeznaczonych dla profesjonalnych biur tłumaczeń. Przyśpieszają one proces tłumaczeniowy, a także wspierają w zachowaniu spójności tekstu.

Weryfikacja pliku

Jako że tłumacz pracował na samym tekście i nie dotykał innych elementów, zostało zachowane formatowanie.

Grafiki, liczby czy odstępy między wierszami nie zostały zgubione.

Co się stanie z moimi danymi?Poufność jest piorytetem

Jesteśmy zgodni z RODO (więcej TUTAJ).


NIE JESTEM PEWNY JAKOŚCI USŁUGIBezpłatna próbka

Dla dużych projektów wystarczy poprosić o darmową próbkę w zapytaniu o wycenę.


WAŻNY JEST CZAS REALIZACJIDostosowanie terminu

Gdy masz czas, to wykonamy od 5 do 10 stron obliczeniowych dziennie (strona obliczeniowa to 1600 znaków dla tłumaczenia zwykłego lub 1125 znaków dla tłumaczenia przysięgłego). Zajmie to jednak nie mniej niż 2 dni robocze. Potrzebujesz szybciej? Napisz o tym w zapytaniu o wycenę, wskazując konkretną datę.


konsultacjA słownictwaKontakt z tłumaczem

Na życzenie klienta możliwy jest kontakt telefoniczny z tłumaczem. Pozwoli to rozwiązać wątpliwości i odpowiedzieć na pytania odnośnie specjalistycznej terminologii.


czy Tłumaczenia są objęte polisą?Ubezpieczenie

Tłumaczenia objęte są polisą odpowiedzialności zawodowej. Ubezpieczenie OC obejmuje swoją ochroną m.in. sytuacje gdy:
 1. tłumacz błędnie przetłumaczył np. instrukcję obsługi maszyny, co spowodowało niewłaściwe jej użytkowanie i doprowadziło do zniszczenia albo jej uszkodzenia, lub gdy takie błędne tłumaczenie powoduje uszczerbek na zdrowiu,
 2. tłumacz błędnie przetłumaczył np. umowę sprzedaży poprzez niewłaściwe wpisanie daty lub miejsca jej zawarcia albo zamienił strony umowy (kupujący poprzez błędne tłumaczenie stał się sprzedającym i na odwrót), skutkiem czego taka umowa jest nieważna, nie wywołuje skutków prawnych i konieczne jest ponowne jej zawarcie co powoduje dodatkowe koszty (np. ponownego przyjazdu stron w określone miejsce).
1

Skorzystaj z zaufanego wykonawcy

Tłumacz techniczny niemieckiego musi się ciągle doszkalać, zaznajamiać się z nową terminologią i ewentualnymi jej zmianami. Dzięki dużemu doświadczeniu naszych tłumaczy dokonujemy precyzyjnych tłumaczeń nawet trudnych dokumentów technicznych na język niemiecki.

Jako biuro tłumaczeń technicznych dysponujemy sprawdzoną grupą ekspertów, posiadającą obszerną wiedzę techniczną i językową z języka niemieckiego. Mamy bogate doświadczenie przy zleceniach zawierających dokumentację maszyn, instrukcję obsługi, czy książki serwisowe. Bez względu na rodzaj potrzebnego tłumaczenia technicznego, jesteśmy gotowi podjąć się zadania i zapewnić jego perfekcyjną realizację.

2

Czy wiesz, że masz gwarantowane

 • wykonanie tłumaczenia technicznego przez doświadczonych tłumaczy technicznych,
 • spójną terminologię,
 • zachowanie formatowania,
 • szybką i terminową realizację tłumaczenia technicznego,
 • 3-miesięczną gwarancję tłumaczenia technicznego — w przypadku uwag dokonamy darmowych poprawek.

Obsługiwane dziedziny

Tłumaczenia techniczne niemieckiego dotyczą dokumentów, takich jak:

karty charakterystyki substancji, instrukcje obsługi, montażu i konserwacji linii produkcyjnych i technologicznych, instrukcje obsługi oprogramowania komputerowego, dokumentacji przetargowych takich jak SIWZ, instrukcje obsługi maszyn przemysłowych, sprzętu RTV i AGD, sprzętu motoryzacyjnego, dokumentacje konstrukcyjne, technologiczne, fabryczne, naukowo-techniczne, z prac badawczo-rozwojowych (Research and Development – R&D).

Akceptowane formaty

Tłumaczenia techniczne z niemieckiego w formatach takich jak Microsoft Word, Excel, OpenOffice, Pages, PDF, InDesign, skany.

Procedura jakości tłumaczenia treści technicznych z niemieckiego

Tłumaczenia techniczne z języka niemieckiego są kilkakrotnie weryfikowane, co sprawia, że przetłumaczone dokumenty są najwyższej rangi. Etapy realizacji tłumaczenia technicznego z niemieckiego to:

 1. Nasi specjaliści przygotowują dokument PDF do tłumaczenia (OCR), a następnie zapisują go do pliku Word.
 2. Tłumaczenie dokumentu odbywa się za pomocą narzędzia CAT, który dostarcza dokument do kilku naszych specjalistów, dzięki czemu tłumaczenie jest spójne i doskonałej jakości.
 3. Nasz specjalista zajmuje się korektą dokumentu.
 4. Na końcu nasi współpracownicy wyrywkowo sprawdzają zlecenia.

Co jest istotne dla dobrego tłumacza technicznego, niemieckiego online?

 1. Zrozumienie tematyki dokumentu: zanim tłumacz przystąpi tłumaczenie, zapoznaje się z celem i tematyką tłumaczonego tekstu.
 2. Wprowadzony w temat: przed rozpoczęciem tłumaczenia, tłumacz zapoznaje się z tematem dokumentu i wyszukuje potrzebne informacje.
 3. Słownik: tłumacz używa dobrze sprawdzonego słownika, aby tłumaczenie z niemieckiego było na najwyższym szczeblu.
 4. Skróty, inicjały i akronimy: istotne jest, aby tłumacz przestrzegał prawidłowego zapisu inicjałów, skrótów i akronimów (pisane dużą literą, małą literą, przecinki, kropki itp.)
 5. Jednostki miary: tłumacz wykonuje przeliczenie jednostek miary, tak aby tekst był zrozumiały.

Tłumaczenia techniczne niemiecki online Cennik

Koszt przekładu z niemieckiego na polski wynosi 31,99 zł za stronę (1600 znaków ze spacjami). Za tłumaczenia niemieckie techniczne o bardzo specjalistycznej terminologii naliczana jest dodatkowa opłata (informujemy o tym przed przystąpieniem do realizacji zamówienia).

Przy małych zleceniach skorzystaj z naszej automatycznej wyceny. W przypadku dużego zlecenia wyślij plik do wyceny na adres biuro@euroalphabet.pl— zaoferujemy Ci preferencyjne stawki. Tłumaczenia wykonywane są przez tłumaczy z dużym specjalistycznym doświadczeniem i wszechstronną wiedzą, dlatego też cena tłumaczeń technicznych z niemieckiego może być trochę wyższa niż standardowe tłumaczenie.

Opinie

Bezkonkurencyjna aplikacja!

5 września 2023

Dla mnie jako dla osoby, która na co dzień korzysta z edytorów napisów, Subtiled.com jest zdecydowanie najlepszy na polskim rynku. Przetestowałam bardzo dużo aplikacji do tworzenia napisów i żadna nie spisuje się tak dobrze. Działa szybko, sprawnie, jest bardzo intuicyjna, posiada wiele funkcji ułatwiających pracę, ale co najważniejsze, jakość napisów jest na bardzo wysokim poziomie. Z całą pewnością mogę stwierdzić, że to jest najlepszy wybór.

Dodatkowo szczerze przyznam, że współpraca z firmą Euro Alphabet to sama przyjemność. Kompetentni specjaliści i bardzo pomocni pracownicy to najlepsza wizytówka tej firmy. Komunikacja przebiega bardzo sprawnie, nie ma pytań bez odpowiedzi. Życzyłabym każdej firmie takiego profesjonalizmu 🙂

Ewelina

błąd w programie

12 kwietnia 2023

w slowie “do gury ” program nie pokazuje błędu ó zamkniete 

Marek

ocena

11 kwietnia 2022

średnio zadowolona za taką kasę powinno być już za darmo dożywotnio

xxx

Brak tytułu

23 lutego 2022

Anonimowo

Bardzo i to bardzo dobra strona

28 maja 2021

Bardzo i to bardzo dobra strona z poprawą pisowni i ortografii super.👍

Anonimowo
4,6
4,6/5
Dodaj opinię

Tłumaczenie artykułów naukowych online 1
Wierzymy,

że technologia używana z rozwagą, pomaga łączyć, a nie dzielić. Wykorzystujemy ją na co dzień. Bazując na kilkunastoletnim doświadczeniu z roku na rok, przyśpieszamy proces realizacji tłumaczeń. Szybkie płatności, narzędzia CAT i najnowsze technologie pozwalają nam skrócić czas obsługi klienta. Budując doświadczony zespół tłumaczy, zrobiliśmy krok dalej, oferując 3-miesięczną gwarancję na usługi.

Chcemy łączyć i już to robimy. Nasze aplikacje do tłumaczenia, sprawdzania pisowni, jak i tworzenia napisów do filmów upraszczają codzienną komunikację ponad pół miliona użytkowników. Wymagamy od siebie dużo, bo dla nas zadowolenie klienta to podstawa.

Prezes spółki

szczyt