Wspólne dokumenty, arkusze kalkulacyjne i prezentacje w Google Dysku pomagają ograniczyć zużycie papieru. Natomiast funkcja OCR Google Dysku pomaga ograniczyć bałagan związany z korzystaniem z papieru. Dysk Google sprawia, że korzystanie z papieru odchodzi do lamusa.

OCR (Optical Character Recognition) to w skrócie prosty sposób, aby zmniejszyć zużycie papieru. Zeskanowane dokumenty same w sobie są jedynie zdjęciami dokumentów, ale pozwolenie programowi na rozpoznanie tekstu sprawi, że staną się one znacznie bardziej przydatne.

Jak przekonwertować (zOCRować) dokumenty PDF na tekst w Google Drive

Konwersja plików PDF i plików graficznych na tekst staje się niezwykle prosta dzięki funkcji OCR Dysku Google. Darmowy OCR online Google Drive to zaawansowany skaner tekstu. Rozpoznawanie tekstu ze zdjęcia lub konwersja obrazu PDF na Word jest dla niego banalnie prosta.

Sprawdź, jak używać darmowy program OCR online od Google. Przeczytaj poniższą instrukcję i dowiedź się, jak to szybko zrobić. W celu dodania plików do Dysku Google, aby poddać je OCRowaniu:

  1. Najpierw wejdź na swoje konto Dysk Google.
  2. Na stronie Dysk Google kliknij przycisk „Nowy” w lewej części strony.
  3. Wybierz opcję „Prześlij pliki”. Znajdź plik, który chcesz skonwertować (PDF lub obraz z tekstem). Kliknij przycisk „Otwórz”.

  1. Dokument pojawi się teraz na Dysku Google. Kliknij prawym przyciskiem myszy na dokument, aby otworzyć rozwijane menu.

  1. Kliknij opcję „Otwórz za pomocą” i wybierz „Dokumenty Google”. W trakcie pobierania pliku pojawi się ikona arkusza. Google konwertuje teraz plik PDF lub plik graficzny na tekst za pomocą funkcji OCR.
  2. Plik otworzy się w Dokumentach Google, a plik PDF zostanie skonwertowany na tekst, ale większość formatowania nie zostanie zachowana. Możesz teraz edytować i sformatować nowy plik tekstowy według własnego uznania.

Pamiętaj! Po zastosowaniu funkcji OCR na Dysku Google, formatowanie źródłowe nie zostanie zachowane w 100%. Na szczęście można łatwo wprowadzić zmiany, ponieważ tekst jest edytowalny.

(OCR) Konwersja obrazów na tekst na Dysku Google

Możesz szybko przenieść skany w formie obrazów na Dysk Google, aby skonwertować je na tekst korzystając z tego samego procesu, jak powyżej.

Funkcja OCR na Dysku Google jest wydajna i łatwa w obsłudze, można dzięki niej szybko skonwertować skan w formie zdjęcia lub pliku PDF na dokument tekstowy. Po dodaniu skonwertowanego pliku tekstowego do Dysku Google masz teraz dostęp do wszystkich zaawansowanych funkcji zarządzania dokumentami.