Legalność napisów do filmów online

Zanim przejdziemy dalej, ważne jest poruszyć ten ważny temat. Chociaż polskie sądy orzekły w niektórych sprawach, że samo przygotowanie tłumaczenia nie może być traktowane jako całość, w polskim prawie zamieszczenie nieoficjalnych napisów w sieci jest raczej traktowane jako transmisja bez zgody na opracowanie dzieła. W niektórych krajach europejskich sądy stwierdziły, że nieautoryzowane napisy są nielegalne. Wspomniany wyrok zapadł m.in. w Holandii, gdzie Free Subtitles Foundation przegrała proces w sądzie z organizacją antypiracką BREIN.

Bezpłatne napisy do filmów stale krążą w sieci i nic nie wskazuje na to, że wkrótce znikną. Upewnij się więc, że masz prawa do odtwarzania danego filmu. Używaj legalnych platform do oglądania filmów takich jak Netflix, Amazon Prime Video, YouTube, Dailymotion i Vimeo.

Wtyczka do dodawania napisów

Masz dość filmów bez napisów? Uczyń filmy online bardziej dostępnymi. Skorzystaj z darmowej aplikacji Substital — bez reklam i bez ukrytych kosztów.

Jest to rozszerzenie do przeglądarki, które sprawia, że ​​filmy są bardziej dostępne online poprzez funkcję dodania napisów. Niezależnie od tego, czy chodzi o rozrywkę, naukę języka czy dzielenie się filmami z osobami niesłyszącymi i niedosłyszącymi.

Czy się wyróżnia wtyczka do dodawania napisy do filmów online

Świetne rozwiązanie do odtwarzania napisów w filmach internetowych dla rozrywki, nauki języków lub dostarczania filmów osobom niesłyszącym i niedosłyszącym.

Co wyróżnia wtyczkę do dodawania napisy

– W pełni zintegrowana z Netflix, Amazon Prime Video, YouTube, Dailymotion i Vimeo.
– Łatwo dodawaj własne napisy do filmów, przeciągając i upuszczając lub wyszukując napisy za pomocą wbudowanej wyszukiwarki.
– Obsługuje większość filmów znalezionych online i nie ogranicza się do głównych platform wideo.
– Obsługiwany format: SubRip (.SRT) lub archiwum ZIP z .SRT.
– Wtyczka jest całkowicie darmowa, bez reklam i bez ukrytych kosztów.

Zaawansowane funkcje wtyczki do dodawania napisy

– Synchronizuj napisy, jeśli nie są zsynchronizowane.
– Zmień kolor napisów i kolor tła oraz ustaw tło napisów na przezroczyste lub jednolite.
– Wtyczka automatycznie dostosowuje rozmiar napisów do rozmiaru filmu, aby poprawić wrażenia podczas oglądania.
– Wtyczka automatycznie rozpoznaje prawidłowe kodowanie znaków do odtwarzania napisów. Zapewnia to, że znaki są zawsze dobrze wyświetlane w danym języku.
– Domyślnie wtyczka jest pasywna i nie wstrzykuje treści na odwiedzane strony. Tylko TY decydujesz, kiedy chcesz dodać napisy do swojego filmu.

Jak dodać napisy do filmów online

  1. Pobierz wtyczkę z Chrome Web Store lub dodatków Mozilla, aby rozpocząć.
  2. Otwórz stronę internetową z filmem.
  3. Kliknij prawym górnym rogu przeglądarki na wtyczkę.
  4. Wybierz wideo (do wyboru masz częściowo lub całkowicie zintegrowany odtwarzać napisów).
  5. Przejdź do wideo. Na nim pojawi się wtyczką z możliwością wyboru napisów.
  6. Wybierz napisy dodając własne napisy do filmów, przeciągając i upuszczając lub wyszukując napisy za pomocą wbudowanej wyszukiwarki.

To wszystko! Miłego oglądania.