Częste pytania, które otrzymujemy, brzmią tak: „Gdzie znajdę program do generowania napisów offline?”, „Chcę zakupić narzędzie do generowania transkrypcji płacąc jednorazowo bez powtarzalnych płatności”. albo „Czy rozważaliście Państwo sprzedaż bezterminowych licencji na oprogramowanie, służące do tworzenia automatycznych napisów do filmów?”.

Rozumiemy Państwa potrzeby. Też chcielibyśmy, żeby było to możliwe!

Jest jednak pewne ograniczenie. Sztuczna inteligencja, która rozpoznaje mowę, jest bardzo zaawansowanym systemem. Obecnie w jej posiadaniu jest tylko kilka największych firm i nie chce się dzielić swoimi modelami do rozpoznawania mowy. Udostępniają je jedynie odpłatnie. My też nie mamy własnego modelu rozpoznawania mowy, tylko korzystamy z płatnego modelu API udostępnianego przez jednego z głównych dostawców takich usług w Polsce.
Nasz proces generowania napisów wygląda tak:

  1. wysyłamy pliki dźwiękowe do serwerów generujących transkrypcję (wyprzedzając pytania: tak, są one zlokalizowane w Unii Europejskiej i spełniają wymagania RODO),
  2. otrzymany tekst konwertujemy naszym algorytmem na napisy.

Może jednak jest program działający offline? Tak, jest posiadający model w języku angielskim, a polskiego trzeba go nauczyć, co wymaga setki jak nie tysiące godzin materiału audio i dogłębnej wiedzy programistycznej. Ale może się mylimy. Jeśli uda się Państwu znaleźć darmowy model języka polskiego offline do rozpoznawania mowy, proszę nam też dać znać. Chętnie też z niego skorzystamy.

Dobrze, gdyby dodatkowo, tak samo jak używany przez nas obecny konwerter mowy, ten też:

  1. konwertował liczby wypowiedziane słownie na daty i kwoty numerycznie,
  2. wstawiał interpunkcje.

Dla tych, którzy chcą za sprawdzić nasz generator napisów, zapraszamy do testowania naszej usługi (dopóki jest za darmo) tutaj: https://www.euroalphabet.eu/napisy/automatyczne/#test

Płatne automatyczne napisy do wideo