Automatyczne napisy do filmów generowane przez sztuczną inteligencję? Tak, to możliwe. Do automatycznej generacji napisów używane są najnowsze algorytmy, służące do rozpoznawania mowy. Automatyczne napisy są rozstawione w czasie i w 90% odzwierciedlają mówioną treść. Wygenerowane automatycznie napisy stanowią dobrą podstawę do stworzenia profesjonalnych napisów do filmu. Stworzone w ten innowacyjny sposób napisy pozwalają w łatwy i przyjemny sposób na dodanie napisów do filmu.

Automatycznie wygenerowane napisy Zamów pakiet kilku godzin

Lepsze stawki w pakiecie! Specjalna oferta dla firm, instytucji państwowych i osób prywatnych na automatyczne napisy.

Zobacz ofertę

Mówi o nas

Interia

Automatyczne generowanie napisów – dlaczego warto je tworzyć?

  • oszczędność czasu,
  • wysoka dokładność,
  • obsługa zarówno plików wideo, jak i audio.

Dlaczego warto dodawać napisy do filmów i wideo?

Możliwość oglądania wideo bez dźwięku

Wiele osób oglądając filmiki na Facebooku lub innych portalach społecznościowych wyłącza dźwięk. Napisy do filmów pozwalają na oglądanie filmów i słuchanie w tym samym czasie muzyki czy usypianie dziecka. Nie przeszkadza się innym, jadąc w autobusie, czy będąc w innych miejscach publicznych.

Możliwość oglądania filmów przez osoby mające problemy ze słuchem

Napisy do filmików umożliwiają osobom niesłyszącym oglądanie filmów i materiałów wideo, które wcześniej były dla nich niedostępne. Dzięki temu nasze filmiki trafiają do większej ilości odbiorców.

Posiadanie napisów do filmów poprawia pozycjonowanie strony

Wiele firm dodaje napisy do wideo, aby poprawić pozycję ich strony w wyszukiwarce. YouTube i Google przeszukuje filmiki i znajduje słowa kluczowe w napisach do filmu. Dzięki temu Twoja strona znajduje się wyżej w wyszukiwarce.

Napisy wideo zwiększają zasięg filmików

Według Instapage filmiki z napisami mają o 16% więcej odbiorców niż te bez napisów. Filmiki z napisami mają więcej udostępnień i większą ilość pozytywnych reakcji.

Automatyczne napisy plusy
Automatyczne napisy

Automatyczne tworzenie napisów do filmów – jak to zrobić?

Aplikacja Subtiled (Subtiled.com), używając najnowszych algorytmów, pozwala nam generować automatyczne napisy do filmów. Automatycznie wygenerowane napisy są rozstawione w czasie z dokładnością do 90 proc.

Instrukcja krok po kroku:

1. Wejdź na stronę: Subtiled.com. Wybierz przycisk automatyczne. Wpisz adres e-mail i naciśnij przycisk Utwórz konto.

2. Przeniesiesz się na następną stronę. Tam uzupełnij formularz i zaznacz opcję o tym, że zapoznałeś się z regulaminem. Po rejestracji aktywuj konto za pomocą linka otrzymanego na maila.

3. Po zalogowaniu przeniesiesz się do panelu aplikacji, gdzie będziesz mógł stworzyć swoje pierwsze automatyczne napisy. Wybierz rodzaj pliku (lokalny czy zdalny). Jeśli jest to plik zdalny, załącz link do wideo zdalnego. Wybierz też język nagrania. Klikając Utwórz, aplikacja zacznie tworzyć napisy.

4. Poczekaj chwilkę na gotowe napisy i kliknij przycisk Otwórz.

5. Popraw napisy, by nie zawierały błędów.

6. Pobierz napisy w interesującym Ciebie formacie lub połącz napisy z wideo.

Prosty program do edycji automatycznych napisów do wideo

Gdy mamy już automatycznie wygenerowane napisy, zaczynamy ich edycję. Subtiled.com jest aplikacją, która pozwala na edycje automatycznie wygenerowanie napisów wideo.

Wielokrotnie sekwencje, w automatycznie wygenerowanych napisach, są zbyt długie, a czas ich trwania jest zbyt krótki. Należy wtedy, klikając na menu danego napisu po lewej, dodać dodatkowe pola i podzielić sekwencje na mniejsze. Pamiętaj, aby zwracać przy tym uwagę na pojawiające się komunikaty.

Proagram do automatycznych napisów
Program do automatycznych napisów

Aby poprawić rozstawienie automatycznie wygenerowanych napisów, należy przycisnąć odpowiednio strzałkę w dół i w górę.

Gdy napisy są już w pełni gotowe, wystarczy je pobrać i odtworzyć z wideo na Windows 10 lub dodać napisy do naszego filmu na YouTube.

Jeśli chcemy połączyć napisy z wideo, należy wybrać czcionkę i kolor napisów oraz tło, jak i miejsce umieszczenia i zamówić usługę.

Autor: Karolina Petruk