Właściwa pisownia to coś więcej niż dobre maniery; to także oznaka inteligencji i dobrego wykształcenia.

W dzisiejszych czasach nie trzeba tak naprawdę znać zasad poprawnej pisowni, żeby zrobić dobre wrażenie. Jeśli jesteś sprytny, po prostu użyjesz jednego z wielu darmowych narzędzi do sprawdzania pisowni, z których niektóre mogą również poprawiać błędy gramatyczne. I zwracając choćby odrobinę uwagi na poprawki naniesione przez te narzędzia, można również poprawić swoją umiejętność poprawnego pisania w danym języku w trakcie pracy.

Zobacz: Darmowa aplikacja online do sprawdzania pisowni

Jak włączyć sprawdzanie pisowni dla danego języka w Chrome

  1. Uruchom przeglądarkę Chrome, Przeklej ten link do paska adresu: chrome://settings/languages ​​lub przejdź do menu i wybierz z niego opcję Ustawienia a następnie opcję Języki.
  2. Kliknij opcję Język, aby ją rozwinąć, a następnie kliknij opcję Dodaj języki.
  3. Na wyświetlonej liście wybierz języki, które chcesz dodać w przeglądarce Chrome. Możesz użyć pola wyszukiwania, aby znaleźć swoje języki. Kliknij przycisk Dodaj, aby dodać te języki.
  4. Teraz przejdź do pola, gdzie chcesz włączyć autokorektę i kliknij prawy klawisz. Następnie wybierz Sprawdzanie pisowni i wybierz język, w którym ma być włączona autokorekta.
  5. I to wszystko. Teraz twoja przeglądarka Chrome przeprowadzi sprawdzanie ortografii podczas pisania w dowolnym z wybranych języków. Błędne słowa będą podkreślone na czerwono. Jeśli klikniesz na podkreślone słowo prawym klawiszem myszy, dostaniesz propozycje słów, na które można zamieść błędne słowo.

Rzeczywiście, przeglądarka Chrome pomaga wychwycić naprawdę wiele błędów. Niestety nie wszystkie. Jeśli potrzebujesz profesjonalnej korekty, zgłoś się do nas, chętnie pomożemy (kontakt).