Czy wiesz, że w USA aż 85% ludzi ogląda filmy bez dźwięku? Zapewne kojarzysz tę sytuację. Jedziesz autobusem do pracy i chcesz obejrzeć filmik. Ale zapomniałeś słuchawek… Coraz więcej ludzi ogląda filmy bez dźwięku. W tym artykule dowiesz się, dlaczego transkrypcja nagrań jest pozycją MUST HAVE, jeżeli chcesz podnieść sprzedaż. 

Spis treści

 1. Format wideo staje się coraz bardziej popularny
 2. Korzyści płynące z dodania napisów do filmu
 3. 5 powodów, dla których warto robić transkrypcję nagrań
 4. Tłumaczenie napisów – sposób na dotarcie do klientów obcojęzycznych
 5. Transkrypcja nagrań pomaga w SEO
 6. Transkrypcja nagrań – jakie to proste!

Format wideo staje się coraz bardziej popularny

Ostatnia dekada okazała się przełomowa, jeżeli chodzi o wzrost popularności formatu wideo. Zainteresowanie tego typu treściami rośnie z roku na rok. Dlatego, drogi użytkowniku, wykorzystaj to i wznieś swój biznes na zupełnie nowy poziom!

Zobacz, co ciekawego na temat mówią statystyki. Cisco prognozuje, że w 2022 r. format wideo będzie stanowić 82% aktywności w Internecie! Powód? Połączenie dźwięku i obrazu jest angażująca dla użytkownika bardziej niż gdyby oba formaty miałyby być prezentowane oddzielnie. Drugim powodem jest to, że dzisiejsze wideo są bardziej wyrafinowane niż kiedyś. Nie dostarczają jedynie rozrywki, ale dają także wiedzę ekspercką w formie vlogów, szkoleń czy webinarów. Dlatego jeżeli chcesz rozwijać biznes, promuj go w formie wideo. Cały raport zobaczysz tutaj.

 Wykorzystaj w pełni potencjał drzemiący w filmach i dodaj napisy. Rezultaty z pewnością Cię zadziwią! Stwórz transkrypcję nagrań szybko i tanio, używając aplikacji Subtiled.com. 

 

Korzyści płynące z dodania napisów do filmu

Transkrypcja nagrań zwiększa szansę na obejrzenie filmu do końca

Wpływ napisów na oglądalność wideo zbadały Verizon Media i Publicis Media. Wynika z nich to, że im więcej ludzi oglądało w ruchu lub w miejscach publicznych, tym większe znaczenie miała obecność napisów. A w dobie smartfonizacji przybywa coraz więcej takich użytkowników. W ankiecie uczestniczyło 5616 amerykańskich respondentów w wieku od 18 do 54 lat. 69% filmów obejrzanych z wyłączonym dźwiękiem zostało odtworzonych w miejscu publicznym, 25% w bardziej prywatnych warunkach. Rezultaty badań są intrygujące. Aż 80% badanych stwierdziło, że z większym prawdopodobieństwem obejrzą film do końca, który zawiera napisy! 

Większość ludzi z Facebooka ogląda filmy bez dźwięku

Na początek trochę statystyk. Facebook jest portalem społecznościowym z największą liczbą aktywnych użytkowników. Rejestruje on aż 8 miliardów wyświetleń dziennie! Różne źródła podają, że 85% filmów na Facebooku oglądanych jest po cichu. Jednocześnie statystki mówią jasno, że takie filmiki mają większy zasięg. Media społecznościowe ułatwiają dostęp do materiałów bez konieczności włączenia dźwięku.

Wykres pokazuje statystki związane z transkrypcją danych.

 5 powodów, dla których warto robić transkrypcję nagrań

1. Bez napisów Twój film jest niezrozumiały dla osób niesłyszących

W Polsce aż 500 tys. ludzi nie słyszy, a poważny uszczerbek słuchu ma 900 tys. populacji. Jeśli w Twoich filmach zabraknie napisów, narazisz się na stratę wielu wartościowych klientów.

2. Wielu użytkowników nie może lub nie chce odtworzyć dźwięku

Podróż komunikacją miejską, obecność na długim spotkaniu czy usypianie dziecka – włączenie dźwięku w takich sytuacjach nie jest najlepszym pomysłem. Dlatego w takich sytuacjach wiele osób chce oglądać filmy z napisami. Wrzucając filmy bez napisów, narażasz się na stratę potencjalnych klientów. 

3. Transkrypcja nagrań pomaga lepiej zrozumieć treść

Często ludzie oglądają filmy z napisami w języku ojczystym. Czemu? Bo łatwiej rozumieją tekst niż mowę. 

4. Filmy z napisami lepiej utrzymują zainteresowanie widzów

PLYmedia przeprowadziło bardzo ciekawe badania. Według nich 91% badanych obejrzało filmy z napisami do końca, a jedynie 66% bez napisów.

5. Transkrypcja nagrań = większe zasięgi

Instapage w swoim badaniu wykazał, że filmy publikowane z napisami na Facebooku mają o 16% większy zasięg niż bez. Co więcej, uzyskały one również 15% udostępnień, 17% więcej odpowiedzi i 26% więcej kliknięć.

Z kolei badania „Discovery Digital Networks” pokazują dwie rzeczy. Filmy z kodowanymi napisami zwiększyły w ciągu 14 dni oglądalność filmików aż o 13,48%. Po drugie, dożywotnią korzyścią jest także o 7,32% większa liczba wyświetleń. Ciekawą historią na temat wpływu transkrypcji nagrań na SEO podzielił się Mike Robertson, CEO ReelSEO. Otóż czytelnik firmowego bloga, Mike Lees wysłał do niego maila. Stwierdził on, że dzięki dodaniu napisów do filmów ilość wyświetleń zwiększyła się aż 10 razy! 

Mężczyzna robi transkrypcję nagrań.

Tłumaczenie napisów – sposób na dotarcie do klientów obcojęzycznych

Kolejną zaletą transkrypcji nagrań jest to, że dzięki niej tanio i szybko przetłumaczysz filmy. Nie musisz tworzyć nowych filmów, by dotrzeć do klientów z innych krajów. Sam Brad Ellis, menadżer produktów YouTube w Google mówi, że istnieje wielkie zapotrzebowanie na tłumaczenie napisów. Aż 80% korzystających z YouTube nie zamieszkuje w Stanach Zjednoczonych. Spora część ludzi z tej grupy nie pochodzi z krajów anglojęzycznych. 

Oznacza to, że istnieje duże zapotrzebowanie na filmy z napisami w wielu językach. Umieść przetłumaczony plik z napisami na YouTube. Przetłumacz tytuł filmu i opis. Dzięki temu włączysz film do wyników w innych językach.

Transkrypcja nagrań pomaga w SEO

Transkrypcja nagrań ma pozytywny wpływ na pozycjonowanie Twojej strony internetowej. A wyższa pozycja strony w wyszukiwarce, to większa szansa na dotarcie do klienta. To proste! Pewnie zapytasz: Ale jak filmy z transkrypcją mogą wpływać na SEO? Otóż wyszukiwarki internetowe przeszukują i indeksują treści stron internetowych za pomocą specjalnych robotów. Oceniają przy tym szereg czynników, które mają wpływ na pozycję Twojej strony. Jednym z elementów branym pod uwagę jest wideo jak i ilość treści, która zawiera Twoja strona. Dlatego koniecznie dodawaj wideo na swoją stronę i twórz transkrypcję nagrań. Dzięki temu szybko podwoisz zawartość Twojej witryny internetowej! Jakość transkrypcji nagrania ma znaczenie, ale decydująca jest ilość treści. 

Dodatkowo transkrypcja nagrań zwiększa dostępność treści dla użytkowników. A to bardzo pomaga w SEO. Transkrypcja nagrań to świetny sposób na poprawę pozycji Twojej witryny w wynikach wyszukiwania i zwiększenie ruchu na niej! Robotom znacznie łatwiej indeksują wideo, które ma transkrypcję. Wszystko dlatego, że tekst jest bardziej czytelny i łatwy dla algorytmów wyszukiwarek.

Transkrypcję uzupełnij o linki

Jak już wspomniałem wcześniej transkrypcja nagrań, powoduje większą liczbę udostępnień. W ten sposób zwiększą zasięg Twojej witryny. Ważna rzecz. Im więcej stron internetowych zawiera Twoje linki, tym Google lepiej Cię pozycjonuje. Na przykład radio This American Life opublikowało wszystkie podcasty z napisami. Dzięki temu wzrosła znacznie liczba odwiedzin. Co więcej, aż 6% wszystkich użytkowników kliknęło  link bezpośrednio z wyszukiwarki, właśnie dzięki transkrypcji nagrań. 

Linkowanie jest jedną z podstawowych technik SEO. Dlatego stosuj transkrypcję nagrań, ponieważ dostarcza ona tekst. Dodaj do nich hiperłącza do podstron Twojej witryny, a lepiej wypozycjonujesz Twoją stronę!

Transkrypcja nagrań dostarcza wyszukiwarkom internetowym słowa kluczowe, które skutecznie wypozycjonują Twoją stroną. Co więcej, dzięki temu boty wyszukiwarek zyskują więcej materiału do indeksowania. A to daje naprawdę duże możliwości w promocji Twojego biznesu!  

Transkrypcja nagrań – jakie to proste!

Przyśpieszysz pracę, jeśli  skorzystasz z automatycznego generatora napisów. W takim wypadku wystarczy tylko lekka korekta. Zobacz, jak łatwo robi się to w Subtiled.com:

Wideo marketing staje się coraz bardziej popularny. Świetnie nadaje się do promocji biznesu w niemal każde branży. Ale dopiero transkrypcja nagrań zmaksymalizuje efekt. Jest wiele przyczyn, dla których powinieneś to robić. Oto one:

 1. Bez napisów Twój film jest niezrozumiały dla niesłyszących
 2. Wielu użytkowników nie może lub nie chce słuchać nagrania
 3. Transkrypcja nagrań lepiej pomaga zrozumieć treść
 4. Filmy z napisami lepiej utrzymują zainteresowanie widzów
 5. Transkrypcja nagrań = większe zainteresowanie

Warto również pomyśleć o automatycznym tłumaczeniu transkrypcji nagrań z Subtiled.com. Pozwoli Ci to na dotarcie do klienta obcojęzycznego. Co więcej, dodanie napisów do filmów przyczynia się do pozycjonowania strony. A to z pewnością przyczyni się do zwiększenia sprzedaży Twoich produktów! Najlepsze jest to, że nie musisz sam robić transkrypcji nagrania. Dzięki programowi do automatycznej transkrypcji nagrań Subtiled.com zrobisz to naprawdę szybko i tanio!